Шановні клієнти, магазин тимчасово не працює.

Крісло-мішок. Що всередині?

  • 15 марта 2017 16:51:27

Крісло-мішок - це одне з найбільш популярних і улюблених видів меблів у всьому світі. Його простий, але елегантний дизайн, легкість і м'якість матеріалів, безпеку і довговічність у використанні дали йому світову популярність і широке поширення в багатьох країнах світу. Жителі США і Європи по достоїнству оцінили цю альтернативну меблі ще понад півстоліття тому. У нашій же країні крісло-мішок набирає популярність тільки зараз. Крісло-мішок був сконструйований в Італії. Першою спробою створення крісла-мішка було зшите виріб художником і дизайнером-конструктором Діном Роджером в середині двадцятого століття, а саме в 1967 році. Дін Роджер отримав замовлення від компанії «Хілл» і створив першу подушку, що складається з дванадцяти секцій, покритих хутром. Роком пізніше, в 1968 році, обдаровані італійські дизайнери Теодоро, Паоліні і Гатті розробили нову модель матраца, виконаного з плівки ПВХ і наповненого рідиною. Їх ультрамодну на той час ідею втілив талановитий промисловець Ауреліо ЗАНОТТІ. Спочатку проект мав певні складності в реалізації. Проблема була в тому, що крісло-мішок з ПВХ-плівки не витримував великого навантаження, а об'єм рідини сильно утяжеляет виріб. Незабаром прозору плівку замінили на тканину, а рідина - на спінений пластик. На той час ця альтернативна меблі здавалася дикою і абсурдною примхою ексцентричних дизайнерів. Але якщо згадати, що в 60-і роки світ був захоплений The Beatles і The Rolling Stones, а жінки кардинально змінювали свій зовнішній вигляд, то і меблі того часу вимагала протесту традиціям і прагненню до індивідуальності. Так італійська компанія «ЗАНОТТІ» стала випускати безкаркасні меблі яскравих забарвлень з гранулами полістиролу всередині. Знамените крісло-мішок «Закк», що з італійської перекладається як «мішок» завойовує величезну популярність і стає улюбленими меблями для відпочинку по всьому світу. Крісло-мішок отримав всілякі нагороди і приєднується до колекцій музеїв МоМА, Метрополітен і інших. Сьогодні безкаркасні меблі називають бінбегамі (bean-bag), кріслами-грушами, кріслами-мішками і Сакко (sacco).

Компоненти бінбега

За практично піввікову історію крісло-мішок наповнювали різними компонентами: поролоновими обрізками, соєвими бобами, пухом, пір'ям, травою, сіном, ватою і навіть лушпинням з-під круп. Проте найпопулярнішим і перевіреним наповнювачем служить пінополістирол, який був винайдений в 1951 році німецькою компанією BASF. На сьогоднішній день пінополістирол має лідируючі позиції в якості наповнювача для меблів без каркаса. Причинами цього є наступні переваги цього матеріалу:

  • безпеку;
  • гігроскопічність;
  • біологічна неактивність;
  • теплоізоляція;
  • вогнетривкість;
  • зносостійкість;
  • довговічність.

Вироби з пінополістиролу дозволено використовувати у всьому світі, що підтверджує його безпеку і високоекологічного. Матеріал не викликає алергічних реакцій і не містить неприємний запах. Пінополістирол не вбирає вологу і пар всередину своїх гранул. Це дозволяє розташовувати крісло-мішок біля басейнів, в лазнях і саунах, а також на вулицях. Волога, що потрапила на меблі без каркаса, швидко висихає. З біологічної точки зору матеріал не є активним. У ньому не заводяться комахи і цвіль навіть при тривалому багаторічному використанні. Його хімічні властивості такі, що речовина не засвоюється живими організмами в зв'язку з тим, що пеноплістірол не створює сприятливе живильне середовище для бактерій і грибків. У світовій практиці містяться численні дослідження властивостей пінополістиролу, які доводять, що цей матеріал може використовуватися тривалий час (до 60-80 років). Наповнювач для безкаркасних меблів має високі теплоізоляційні властивості, що дозволяє зберігати тепло. Любителі риболовлі по достоїнству оцінять крісло-мішок з наповнювачем з пінополістиролу. Цей наповнювач довговічний, але варто відзначити, що гранули можуть давати усадку з часом. Тому рекомендується досипати наповнювач всередину крісла-мішка в міру того, як той просаживается. Дослідники пінополістиролу стверджують, що він володіє вогнестійкими характеристиками, але відноситься до групи горючих речовин. Високостійкий до різних корозій від розчинів, морської води, масел, спиртів та інших речовин. Легкість матеріалу дозволяє перетягувати крісло-мішок навіть маленьким дітям, адже гранули складаються на 90% з повітря. Тому безкаркасні меблі люблять діти - вони із задоволенням сидять на ній, стрибають і пересувають з місця на місце. Внутрішній чохол не несе на собі велике навантаження, тому виробники безкаркасних меблів виготовляють його з менш щільного матеріалу, ніж зовнішній чохол.

Форми безкаркасних крісел

Крісло-мішок за останні півстоліття набуло безліч різноманітних форм і видів. Бінбеги конструюють в формі груші, м'ячі, пуфа і інших фігур. В даний час дизайнери розробили кілька основних напрямків безкаркасних меблів:

  • вироби у вигляді груші;
  • вироби у вигляді м'яча;
  • пуфи;
  • вироби у вигляді піраміди;
  • коффібеги;
  • подушки;
  • бінбеги в стилі мараккеш.

Бінбег в формі груші користується найбільшою популярністю. Його шиють як для дітей, так і для дорослих великих розмірів. Бінбег в формі м'яча люблять діти і завзяті любителі футболу. Цей бінбег часто можна зустріти в кафе для уболівальників футболу та інших схожих закладах. Саме виріб зшитий зі шматків тканини в формі п'яти- і шестикутників і має форму футбольного м'яча. Пуфи є як самостійними бінбегамі, так і доповненнями до інших меблів. Вони мають круглу або квадратну форму. Бінбег «Подушка» відмінно підійде для тих, хто любить повалятися на подушці або розташуватися зручно на підлозі. Незамінний атрибут для дитячих ігор як на вулиці, так і в приміщенні. Екстравагантний бінбегом вважається модель «Піраміда», яка підкреслить індивідуальність дизайну будь-якого приміщення своїми прямими лініями. Таким чином, безкаркасні меблі, наповнена пінополістиролом, дуже популярна як серед наших співвітчизників, так і в іноземців. Її можна зустріти в кафе, офісах, арт-приміщеннях, в будинках і квартирах, дитячих садах, кав'ярнях, музеях і виставках.